Storlopp 2017

07-jan Ro V75 V75
21-jan F V75 Helge Solo V75
28-jan B V75 Kvisslebruns V75
26-feb G V75 V75
11-mar Bs V75 V75
18-mar Mo V75 Unionskampen – Östfoldspokalen V75
14-apr fr F V75 Häxjakten Monté
14-apr fr F V75 Th Egnells V75
16-apr Ro V75 DC-final 1 V75
22-apr U V75 Vårbjörken V75
29-apr Å V75 Olympiatravet – Solos lopp V75
01-maj B V75 V75
07-maj Ve V75 Finlandia Ajo Elit
20-maj G V75 Gunnar Wallbergs Minne – DC-final 2 V75
28-maj S V75 Elitkampen/Jim Frick V75
02-jun fr Ro V64 Sleipner Cup, final (4 år) 4-år
02-jun fr Ro V64 Sleipner Cup, final sto(4 år) 4-år
02-jun fr Ro V64 SC-revanschen (5-år) 5-år
10-jun Ös V75 Sjungabest Minne V75
11-jun Bj V75 Alm Svarten Elit
17-jun Bo V75 Fördel Boden V75
22-jun to D V64 Stig Norbergs Minne Elit
23-jun fr H V64 Roger N Olsons Minne, (5 år) 5-år
24-jun V64 Zorn-loppet 4-år
01-jul B V75 E3-finaler/V75-finaler V75
03-jul Bs V64 Hambostinta STO
03-jul Bs V64 Hälsinglands Treåringspris 3-år
03-jul Bs V64 Sto-SM STO
04-jul ti Bs V64 Prinsessan Madeleines pokal 4-år
04-jul ti Bs V64 Linje 5 (5 år) 5-år
04-jul ti Bs V64 Sleipners elitlopp Elit
07-jul fr Ar V64 Julijakten Monté
15-jul År V75 Erik Perssons – DC-final 3 V75
16-jul Ös L Uttagning Derbystoet 4-år
16-jul Ös L Uttagning Derbyt 4-år
26-jul on Ös V86 SO Perssons Elit
26-jul on Ös V86 Kallblodsderbyt Sto 4-år – STO
26-jul on Ös V86 Kallblodsderbyt 4-år
29-jul H V75 Erik Graléns Minne V75
30-jul D Sax Kriteriestoet uttagning 3-år
30-jul D Sax Kallblodskriteriet uttagning 3-år
05-aug V75 Siljansloppet V75
05-aug V75 Dalatravets 5-års/ramlopp V75 5-år
11-aug fr U V64 Norrländska elitstoet STO
13-aug D V75 Kallblodskriteriet – Ston 3-år
13-aug D V75 Kallblodskriteriet 3-år
13-aug D V75 Guldtäcket V75
19-aug Ro V75 E3-finaler V75
26-aug B V75 Sundsvall Open Trot – SM V75
09-sep V75 Säterbest minne V75
16-sep Bs V75 Jon Olssons Minne DC-final 4
23-sep F V75 Unionstravet V75
29-sep fr B V64 Monté-SM Monté
29-sep fr B V64 Stora Sleipner dagen (5 år) 5-år
29-sep fr B V64 Svensk Travsports Treåringsstjärna 3-år
29-sep fr B V64 Paul Oscarssons Minne Elit
06-okt fr Sax Jon Åkerman 3-år
07-okt Sk V75 Bodbäckspålles lopp 5-år
07-okt Sk V75 Steggbest V75
14-okt Bs V65 Fyraåringarnas vandringspris 4-år
02-nov to Ös V64 Jämtländsk Uppfödningslöpning 3-år
04-nov B V75 Brimsgutten – DC-final 5 V75
10-nov fr U V64 Norrlandselitserie finaler 4-år
10-nov fr U V64 Norrlandselitserie finaler 3-år
10-nov fr U V64 Norrlandselitserie finaler STO
30-nov to G V64 Jöns Olofssons minne 3-år
30-nov to G V64 Leufsta-loppet 4-år
16-dec G V75 DC-final 6 V75
25-dec U V75 V75

 

Reservation för eventuella ändringar och felaktigheter. Se travsport.se för proposition.

 

 

 

 

 

 

Tillbaka till toppen
×
Logga in för att fortsätta
Saknar du ett konto?

Registrera dig här

Logga in med ett socialt konto

Det är snabbt och enkelt

Logga in för att fortsätta
Saknar du ett konto?

Registrera dig här

Logga in med ett socialt konto

Det är snabbt och enkelt