Uttagningslopp till Derbyt

På lördagkväll kör Östersundstravet Uttagningslopp till Svenskt Kallblodsderby och Derbystoet. Finalerna körs fredagen den 1 augusti.

Här kommer startlistorna. (Loppen körs över 2140m med autostart.)

Uttagningslopp till Svenskt Kallblodsderby

1 Lannem Silje* – Wollebaek T
2 Moeses – Carlsson O
3 Fylking – Halvarsson K
4 Norrlandsgranit – Persson J-O
5 Blås Undan – Lindqvist O A
6 Odd Herakles* – Hop V
7 Björs Frej – Skoglund H
8 Lome Gant* – Eriksson U
9 Modinas Viking* – Olsen J O
10 Lauvås Creon* – Söyseth L
11 Faste Viking* – Blekkan J

1 Min Lilla Alexry – Gustafsson M C
2 Järvsö Björn – Olsen J O
3 Brenne Järven* – Eklöf B
4 Fjord Jerven* – Wollebaek T
5 Slotts Nicklas – Lindqvist O A
6 Junifaks* – Hop V
7 Bellfaks – Andersson M J
8 Björli Odin – Persson J-O
9 Eigelands Jokeren* – Bremseth Jessen S
10 Trysilbjönn* – Harviken E

Uttagningslopp till Derbystoet

1 Åsrud Vilja* – Hop V
2 Mjölner Oda* – Wollebaek T
3 Katla Kiro – Lindqvist O A
4 Rallarros – Östman J
5 Silver Stjärna – Eriksson U
6 Torita – Skoglund H
7 Nordli Tuva* – Melby I
8 Philippa – Djuse M P
9 K.A.Laspingla – Skoglund R N
10 Lillvilja – Berglund J
11 Myrsjös Trollpacka – Eriksson T
12 Klack Vickan – Reiser J

1 Vilda Tabac – Eskilsson L
2 Bodbäckssiv – Lindgren J
3 Karlängs Lill – Skoglund R N
4 Finnskog Oda* – Kulblik H
5 Rönningsholms Emma – Eriksson T
6 Tussalill – Svärdfeldt L-Å
7 Källdals Laura – Osterling S H
8 Alfie – Karlsson L-E
9 Bona Kitty – Östman J
10 Åse – Melander G
11 Järvsöfjellan – Halvarsson K
12 Lyn Rappa* – Hop V



Skriv en kommentar

Du behöver vara inloggad för att kommentera
Logga in för att fortsätta
Saknar du ett konto?

Registrera dig här

Logga in med ett socialt konto

Det är snabbt och enkelt

Tillbaka till toppen
×
Logga in för att fortsätta
Saknar du ett konto?

Registrera dig här

Logga in med ett socialt konto

Det är snabbt och enkelt

Logga in för att fortsätta
Saknar du ett konto?

Registrera dig här

Logga in med ett socialt konto

Det är snabbt och enkelt