Finalfälten till Kallblodsderbyt och Derbystoet.

I fredags kördes försöken för Kallblodsderbyt och Derbystoet. Här är finalfälten med startspår.

Kallblodsderbyt

  1. Pave Faks (NO) (e. Järvsöfaks – Pave Eldmina e. Elding) – John Mogset
  2. Smedheim Solan (NO) (e. Bork Odin – Lila e. Bokli Balder) – Kjetil Djöseland
  3. Reiug (NO) (e. Skibber – Lykkesvarta e. Auvin) – Kjetil Roe
  4. Järvsörappen (NO) (e. Järvsöfaks – Tuvrappa e. Elding) – Jomar Blekkan
  5. Smedsbo Faksen (e. Järvsöfaks – Kjöstad Besta e. Spang Best) – Jan-Olov Persson
  6. Biffen Ö.K. (NO) (e. Bork Odin – Amanda Ö.K. e. Åsajerven) – Tor Olaf Halle
  7. Gott Olle (e. Åsajerven – Gott Tuffa e. Elding) – Jan-Olov Persson
  8. Höstbo Stig (e. Odin Tabac – Höstbojänta e. Järvsöfaks) – Tomas Pettersson
  9. Sjö Odin (NO) (e. Moe Odin – Stjerne Sara e. Sjefen) – Öystein Tjomsland
  10. Järvsö Tore (e. Horgen Tore – Tumlan e. Järvsöfaks) – Jan-Olov Persson
  11. Silver Jo (e. Klack Jo – Silver Lisa e. Höiby Kongen) – Jessica Olsson
  12. Jardar (NO) (e. Nordli Svarten – Vesle Helda e. Järvsöfaks) – Arne Nilsen

Derbystoet

  1. Lille Eline (NO) (e. H.G.Balder – Perle Lill e. Järvsöfaks) – Morten M Ottersen
  2. Brenne Rödi (NO) (e. Horgen Tore – Brenne Järva e. Järvsöfaks) – Jan Roar Mjölneröd
  3. Euforia (e. Moe Odin – Ebba Bus e. Lappello) – Kim Metsälä
  4. Patsi (NO) (e. Åsajerven – Tekno Pila e. Lome Elden) – Öystein Tjomsland
  5. Global Ruska (NO) (e. Horgen Tore – Global Linsi e. Lome Elden) – Jan Roar Mjölneröd
  6. Trö Hera (NO) (e. Järvsöfaks – Trö Spika e. Spikeld) – Öystein Tjomsland
  7. Åsafaksa (NO) (e. Järvsöfaks – Sindy Vinter e. Atom Vinter) – Hilde Mari Stumberg
  8. Romanova (NO) (e. Moe Odin – Nordlands Gyda e. Rappfot) – Kajsa Frick
  9. Tante Ragnhild (NO) (e. Bork Odin – Hongslostjerna e. Rigel Jo) – Anders Lundström Wolden
  10. Bro Strimma (e. Sundbo Kravall – Vinriga e. Rigel Jo) – Joakim Elfving
  11. Björli Mai (e. Åsajerven – Lax Vilja e. Moe Odin) – Martin P Djuse
  12. Tangen Irene (NO) (e. Bork Odin – Slogum Il e. Ilmin) – Geir Flåten

Finalerna körs den 31 juli på Östersundstravet.

HP



Skriv en kommentar

Du behöver vara inloggad för att kommentera
Logga in för att fortsätta
Saknar du ett konto?

Registrera dig här

Logga in med ett socialt konto

Det är snabbt och enkelt

Tillbaka till toppen
×
Logga in för att fortsätta
Saknar du ett konto?

Registrera dig här

Logga in med ett socialt konto

Det är snabbt och enkelt

Logga in för att fortsätta
Saknar du ett konto?

Registrera dig här

Logga in med ett socialt konto

Det är snabbt och enkelt