Aktuell ställning i Sleipner Cup

Det börjar dra ihop sig för final i Sleipner Cup. Finalerna körs på Romme den 31 maj med 175.000kr i förstapris i den öppna klassen och 125.000kr i stoklassen.De 15 hästar som efter uttagningsloppen uppnått högst sammanlagda poängtal enligt V75-bestämmelserna, är SKYLDIGA att starta i Finalen. Ston som kvalificerat sig för Finalen, har möjligthet att välja Stofinalen.

Aktuell ställning 2013-05-15

1 Järvsö Rasmus 36 Persson Jan-Olov A1 H
2 Kvickers Kaxe 31 Persson Jan-Olov A1 H
3 Barrfaksen 31 Berglund Jörgen A1 Bs
4 Stenegårds Love 31 Persson Jan-Olov A1 H
5 Hellin Faxen* (NO) 30      
6 Hr Ford* (NO) 30      
7 Myr Faksen* (NO) 30      
8 Hulte Nova 30 Jonsson Leif B1 H
9 Söyset Kaiser* (NO) 30      
10 Monster Monsun 26 Fransson Fredrik B1 Bs
11 W.S.Malte 19 Wilhelmsson Robert A1 G
12 Ulvsås Elden (NO) 18 Bergh Robert A1 B
13 Lill Balder 16 Brunlöf Hans B1 Bs
14 Tomtegubben 15 Lindegren Erik A1 G
15 Bro Viking 14 Bergh Robert A1 B
16 Castor M.O. 13 Axelsson Nils-Olof B1 År
17 Björnli Cille* (NO) 12      
18 Mia Mollyn 12 Lindgren Åke B1 F
19 Järvsö Blomster 12 Persson Jan-Olov A1 H
20 Guli Storm 12 Andersson Gustav B1 U
21 Kolbu Twist (NO) 10 Persson Jan-Olov A1 H
22 Raska Can 9 Pakola Kai B1 L
23 Tim Tam Tös* (NO) 8      
24 Moe Braga 8 Kylén Gunnar B1 År
25 Järvsö Jansing 8 Halvarsson Mikael A1 Ös
26 Tangen Haap (NO) 8 Karlsson Björn A1
27 Sörengjo* (NO) 8      
28 Alina B.F 8 Johansson Madelene B1M
29 Govilja 7 Melander Gunnar A1 D
30 Nygårds Bolinder 7 Röste Stig Jarle A1 H
31 Lill Maria 6 Brunlöf Hans B1 Bs
32 Solöy Sandra* (NO) 6      
33 Trons Loke (NO) 6 Nordh Jan B3 H
34 Tintin Viking 6 Frick Kajsa A1
35 Järvsölotus 6 Träff Magnus B1 Bs
36 Tand Tuff 5 Persson Jan-Olov A1 H
37 Stumne Jubel (NO) 5 Claesson Thomas A1 Bs
38 Lome Pinto* (NO) 4 Andersen Karina Beate B3 År
39 Stjärnvira 4 Lundahl Martin B1 Bs
40 Odile Kiro 4 Bjurman Jerker B1 Sk
41 Backsippa 3 Rosén Lars B3
42 H.E.C.Balderina 2 Eriksson Tommy A1 Ro
43 Eldsken 2 Persson Jan-Olov A1 H
44 Stjärnsporren 2 Eriksson Tommy A1 Ro
45 Sundbo Perla (NO) 1 Röste Stig Jarle A1 H
46 Essis Lille Alfred 1 Pettersson Tomas A1 Bs
47 Viking Faks* (NO) 1      
48 Guli Fröken 1 Persson Jan-Olov A1 H
49 Tysvär Anny (NO) 1 Eriksson Tommy A1 Ro
50 Höstbo Lukas 1 Pettersson Tomas A1 Bs
51 Fillippa* (NO) 1      
52 Faks Tindra M. 1 Persson Jan-Olov A1 H
53 Skönhet 1 Kjellberg Gabriella B3 B
54 Karlängs Filip 1 Persson Jan-Olov A1 H
55 Åstas Viking 1 Witasp Leif A1
56 Järvsö Lilo 1 Skoglund Rikard N A1 Ös
57 Can Svea 1 Holmberg Lennart B1 Ös
58 Trollskärs Sessan 1 Lindegren Roland B4 G
59 Västgårns Ester 1 Ångström Lars B1 Ös
60 Kihls Rasken* (NO) 1

 



Kommentarer är avstängda.

Tillbaka till toppen
×
Logga in för att fortsätta
Saknar du ett konto?

Registrera dig här

Logga in med ett socialt konto

Det är snabbt och enkelt

Logga in för att fortsätta
Saknar du ett konto?

Registrera dig här

Logga in med ett socialt konto

Det är snabbt och enkelt